Biznes i praca

Najpopularniejsze metody płatności online w 2020 – jak płacą Polacy?

Internetowe formy realizacji transakcji cenione są przez wielu użytkowników ze względu na bezpieczeństwo i szybkość obsługi. Właściciele e-sklepów oferują swoim klientom różnorodne rozwiązania. Warto wiedzieć, które metody finalizacji transakcji są najczęściej wybierane przez mieszkańców Polski.

Pay-by-link

Rozliczenie płatności online opiera się na wykorzystaniu mechanizmu, automatycznie generującego dane do przelewu. Użytkownik po wybraniu opcji finalizacji transakcji i zatwierdzeniu konkretnego sposobu przesyłki zaznacza odpowiednie logo swojego banku. Kolejny etap to logowanie w systemie internetowym instytucji bankowej. Zatwierdzenie transakcji odbywa się po wprowadzeniu kodu weryfikacyjnego wysłanego na numer komórkowy klienta e-sklepu. Po wprowadzeniu kombinacji cyfr użytkownik zostaje przekierowany na witrynę platformy sprzedażowej. Pay-by link jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze. Operacja trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund.

BLIK

Ten polski system płatności ceniony jest przez użytkowników oraz e-handlowców. Jego wdrożenie w obrębie platformy sprzedażowej nie wymaga bowiem skomplikowanych zabiegów i specjalistycznej wiedzy z sektora IT. BLIK wyróżnia ponadto wygoda oraz bezpieczeństwo. Realizacja transakcji odbywa się za pomocą sześciocyfrowych kodów wysyłanych na telefon użytkownika. Korzystanie z sytemu wymaga instalacji aplikacji mobilnej. Klient nie musi jednak posiadać karty kredytowej. Środki finansowe mogą również przepływać pomiędzy konkretnymi użytkownikami systemu. Klientom udostępniana jest opcja zakupu produktu w obrębie wyświetlanego bannera reklamowego. Właściciele platform sprzedażowych mogą więc czerpać finansowe korzyści ze swoich produktów na etapie promocyjnym. Operatorzy BLIK-a regularnie wprowadzają udoskonalenia i nowe rozwiązania, przyśpieszające proces finalizacji transakcji internetowych.

Pay-by-link i płatności mobilne są najchętniej wybierane przez polskich klientów, korzystających z usług w sektorze e-commerce. Metody te stanowią bowiem bezpieczny i szybki sposób na zakup wybranych produktów. Ich dodatkową zaletę stanowi funkcjonalność oferowanych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *