Kredyty

Kredyt gotówkowy – od czego zależy szybka decyzja kredytowa w banku?

Polacy chętnie korzystają z kredytów gotówkowych, zwłaszcza w sytuacji pilnego wydatku. Zdarza się jednak, że czas oczekiwania na wypłatę środków dłuży się w nieskończoność, w a innych bankach pieniądze dostępne są niemal od ręki. Sprawdź, z czym wiąże się szybka decyzja kredytowa.

Kredyt gotówkowy to jednej z najczęściej wybieranych produktów kredytowych. Polacy sięgają po tego rodzaju wsparcie finansowe z wielu powodów, m.in. w razie nieprzewidzianych wydatków. Gdy pojawia się pilna potrzeba zgromadzenia większej ilości gotówki, wówczas kredyt bankowy to często praktykowane rozwiązanie. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie się udać po wsparcie finansowe z krótkim czasem oczekiwania na decyzję.

Kredyt gotówkowy – co może wydłużać decyzję o jego przyznaniu?

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na wydłużenie czasu oczekiwania na decyzję kredytową. Wśród nich wymienić można między innymi:

  • nieprawidłowo wypełniony wniosek
  • konieczność dostarczenia zaświadczeń o dochodach
  • ubieganie się o wysoką kwotę finansowania
  • problemy ze spłatą zobowiązań w przeszłości.

Szczególnie w przypadku zaciągania dużego kredytu oraz nie do końca pozytywnej historii kredytowej bank wydłuża procedury. Musi dokładnie przeanalizować sytuację kredytobiorcy – po to, aby upewnić się, czy jest w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Kredyt bez zaświadczeń – gdy pieniędzy potrzebujesz „na już”

Jeżeli środków finansowych potrzebujesz „na już”, warto rozważyć kredyt bez zaświadczeń. To klasyczny kredyt gotówkowy, jednak bazujący na uproszczonych procedurach. Formalności zostają tutaj zredukowanie do minimum, co jednocześnie skraca czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Z czego to wynika? Kredyt bez zaświadczeń oznacza brak konieczności dostarczania zaświadczeń od pracodawcy o wysokości osiąganych dochodów. W zupełności wystarczy oświadczenie kredytobiorcy na temat wysokości miesięcznego wynagrodzenia za pracę.

O tego typu finansowanie może ubiegać się każdy – na identycznej zasadzie jak pozostałe kredyty gotówkowe. Trzeba jednak wcześniej sprawdzić maksymalne kwoty zobowiązania – zwykle bez zaświadczeń można otrzymać nie więcej niż kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście są pewne wyjątki – na rynku dostępny jest kredyt bez zaświadczeń na maksymalną kwotę wynoszącą aż 21 000 zł!.

Liczy się nie tylko szybka decyzja kredytowa…

Gdy czas nagli, łatwo podjąć pochopną decyzję. Czas oczekiwania na wypłatę środków nie powinien być jedynym kryterium wyboru finansowania. Na co zatem należy jeszcze zwrócić uwagę?

Znaczenie mają między innymi takie parametry jak:

  • maksymalna kwota finansowania
  • okres trwania umowy kredytowej
  • wymóg wniesienia opłaty przygotowawczej
  • całkowite koszty finansowania (z uwzględnieniem rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania).

Jeżeli do wyboru kredytu gotówkowego podejdziesz wielopłaszczyznowo, wówczas znajdziesz finansowanie dobrze wpisujące się w potrzeby i oczekiwania.

 

 


Materiał partnera

0 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *