Kredyty

Pomoc w długach – na czym tak naprawdę polega?

Niestety, ale coraz większa część społeczeństwa popada w długi. A okoliczności ostatnich miesięcy tylko potęgują problemy z płynnością finansową osób, które często do tej pory całkiem nieźle radziły sobie pod względem ekonomicznym. Obecna rzeczywistość jest niestety brutalna, a pętla długów bardzo szybko zaciska się również na szyjach tych, którzy nigdy nawet nie myśleli, że coś takiego może się im przydarzyć. Na czym polega pomoc w długach i jak przebiega proces oddłużenia?

Długi to nie koniec świata – można z nich wyjść

Posiadanie długu nie jest niczym przyjemnym. Jest to bowiem nie tylko obciążenie finansowe, ale także psychiczne. Trudno tak naprawdę stwierdzić, co bardziej niszczy człowieka, brak pieniędzy na spłatę zadłużenia i związane z tym konsekwencje, czy psychiczna dewastacja spowodowana całą sytuacją. Dodatkowo, jeśli nasze zadłużenie jest efektem czynników niezależnych od nas, takich jak na przykład nagła utrata pracy, co niestety w czasach pandemii spotkało olbrzymie grono osób, pojawia się uczucie niesprawiedliwości, zniechęcenia i w efekcie poddania się losowi. Jest to oczywiście coś najgorszego, na co możemy sobie pozwolić. Bo długi to nie koniec świata. Można z nich wyjść i to w sposób, który wcale nie musi oznaczać ruiny naszego dotychczasowego życia. Trzeba jednak popatrzeć na swoją sytuację z dystansem i rozsądkiem.

pomoc w długach

Nie popełniaj podstawowych błędów!

Długi mają to do siebie, że lubią rosnąć. Spiralę zadłużenia nakręca się bardzo łatwo, a prowadzi do tego przede wszystkim zapożyczanie się na spłatę istniejącego zobowiązania. Taki sposób wychodzenia z długów jest najgorszym z możliwych i nie ma niestety nic wspólnego z faktycznym oddłużaniem, a de facto przyczynia się do pogłębiania naszego zadłużenia. Dlatego też największym błędem osób zadłużonych jest zaciąganie kolejnych kredytów. W ten właśnie sposób tworzy się pętla, która coraz ciaśniej oplata szyję dłużnika. Na szczęście można ją przerwać w każdym momencie. Jeśli do tej pory nie wiedzieliśmy jak tego dokonać, to wystarczy zwrócić się o pomoc w długach do kogoś, kto faktycznie potrafi to zrobić i co najważniejsze, zrobi to profesjonalnie i w pełni uczciwie.

Profesjonalna pomoc w długach w praktyce

Wraz z zapotrzebowaniem na pomoc w długach, na rynku pojawiło się wiele firm oferujących oddłużanie. Szkopuł jednak w tym, że nie wszystkie są uczciwe. Spanikowani dłużnicy są niestety doskonałą ofiarą dla oszustów, którzy obiecują wielkie cuda, biorąc spore pieniądze, a efekty ich pracy są żadne. Są jednak uczciwe firmy oferujące pomoc w oddłużaniu, które można poznać przede wszystkim po tym, że nie składają pustych obietnic, ponieważ przed podjęciem jakichkolwiek działań najpierw przeprowadzają analizę sytuacji dłużnika. I dopiero po zbadaniu wszystkich ważnych kwestii oferują konkretną pomoc i od razu informują, jaką przyniesie ona efekty.

Oddłużenie może być przeprowadzane na różny sposób i na wielu frontach. Profesjonaliści wiedzą, w jakiej sytuacji dane rozwiązania będą najlepsze dla dłużnika. Ważne jednak jest to, żeby mieć świadomość, że oddłużanie nie trwa tydzień czy miesiąc. Jest to bowiem proces, który w zależności od wysokości długów i sytuacji finansowej dłużnika może trwać nawet kilka lub kilkanaście miesięcy, jednak przeprowadzony w sposób profesjonalny, pozwoli nam wyzwolić się z długów i odetchnąć pełną piersią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *