Kredyty

Co sprawia, że często dochodzi do spraw sądowych, gdy idzie o kredyty frankowe?

Co takiego sprawia, iż coraz częściej sprawy sądowe odnoszą się do kredytów frankowych, a więc do tych, o jakich w ostatnich latach mówiło się bardzo wiele? Przede wszystkim jeszcze kilka lat temu, kredyty frankowe ze względu na niski kurs samej waluty wydawały się bardzo atrakcyjne i korzystało z nich wiele osób. Można powiedzieć więcej, iż uważano kredyty frankowe za tańsze niż te w złotówce, niestety z czasem się wszystko zmieniło, zwłaszcza gdy sama waluta, którą jest frank zaczęła drożeć w stosunku do złotówki. Wtedy okazało się, iż zapisy umowy powodują, że takie kredyty frankowe okazują się dużo droższe od tych, jakie były prognozowane nawet o 100% podrożała rata.

Oczywiście rozwiązaniem takiego problemu, jednak po wprowadzeniu odpowiednich zapisów prawnych, jest wyjście na drogę postępowania sądowego, jednak czy istnieje szansa, aby takie sprawy sądowe się dla nas dobrze skończyły? Warto wspomnieć o tym, iż aktualnie niemal 97% ich skuteczność, jest efektem tego, że istnieją profesjonalne kancelarie prawne, dla jakich sprawy sądowe dotyczące kredytów frankowych i ich klientów są tymi, w których się specjalizują.

Dlaczego takie sprawy sądowe, to dla nas okazja, z której najzwyczajniej w świecie warto skorzystać?

W przypadku ewentualnej wygranej dochodzi do unieważnienia całej umowy, bank zostaje zobowiązany wyłącznie do tego, by domagać się od nas wyłącznie kwoty minimalnej, a także nie oczekiwać w tym zakresie żadnych odsetek. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jest on zmuszony do zwrócenia rat kapitałowo-odsetkowych, jakie dotychczas uiściliśmy. Trudno więc nie odnieść wrażenia, że takie sprawy sądowe w wielu przypadkach oraz sytuacjach pozwalają nam na uporanie się z nie lada problemem, a więc nieuczciwymi umowami, które w przeszłości były stosowane przez banki oferujące kredyty bankowe.

Czy w dalszym ciągu opłaca się korzystać z kredytów frankowych?

Całe zamieszanie, jeżeli idzie o wspomniane kredyty frankowe, kolejne tym samym sprawy sądowe doprowadziło do tego, iż wiele osób ma pewne wątpliwości czy w dalszym ciągu warto korzystać z kredytów w tej walucie. Nie da się jednoznacznie udzielić odpowiedzi na takie pytanie, z jednej bowiem strony kredyty frankowe mogą okazać się przy aktualnej inflacji, i słabej złotówce dosyć drogie. Jednak nigdzie nie jest powiedziane, że w ciągu najbliższych lat nie dojdzie do odmiennej sytuacji, a kredyty frankowe okażą się znacznie bardziej opłacalne od tych, jakie uzyskujemy w złotówkach lub innej walucie.

Ważne jest, aby być świadomym wszystkich zapisów, które zawiera nasza umowa kredytowa, dodatkowo dostosować kwotę kredytu do naszych indywidualnych nie tylko potrzeb, ale też możliwości finansowych pamiętając o tym, że też mogą się one zmienić. Całe zamieszanie, jeżeli chodzi o kredyty frankowe, uświadomiło nam, iż zadłużanie się bez uwzględnienia odpowiedniej formy rat, czy w ciekawych dla nas czasach może za kilka lat stać się zupełnie odwrotną sytuacją, a my nawet w nieświadomy sposób możemy zostać wprowadzeni w błąd.

 

Autor: Katarzyna Kluczyk

 

 

Zobacz też:

0 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *